"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hakkımda

Siteme neden ‘tulipnus’ ismini verdim?

Tulip nebula

Öncelikle çoğu insan gibi bende Uzay’ın derinliklerinin hayranıyım. Öyle ki içinde Tulip nebula (lale bulutsusu) adında bir görüntü var ki derinliklerine dalıp saatlerce izleyebilirsiniz.

Tulip nebula ‘Cygnus’ takımyıldızında bulunuyor. Sanırım gerisini anlamışsınızdır ama ben yinede işi resmiyete dökmek açısından çok da karışık olmayan bu kombinasyonu söyleyeyim.

‘Tulip nebula’ daki tulip kelimesi ile Cygnus kelimesinde ki nus hecesinden türetilmiştir.

Tabi buradan Uzay ile ilgili paylaşım yapacağım sonucunun çıkarılmasını istemiyorum. Sevdiğim için böyle bir tercih yaptım. İnsanların Uzay’dan parsel parsel arazi aldığı şu günlerde doruklara sevdalandık ne yapalım 🙂

Peki içerik nelerden oluşacak?

Ana sayfada paylaştığım bütün makalelere ulaşabilirsiniz. Bunun dışında Gündem, Deneyim ve Blockchain adı altında 3 kategorimiz mevcut.

Gündem kategorisinde genellikle o gün dünyada ses getiren olayları ve gelişmeleri paylaşmayı planlıyorum ama bunun dışında geçmiş ile ilgili veya Türkiye gündemi ile ilgili her türlü spor, bilim ve teknoloji alanında paylaşım yapabilirim.

Blockchain sayfasında da adından da anlaşıldığı üzere son yılların gözde bitcoin ve alt koin teknolojisi hakkında edindiğim tecrübeleri paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

Deneyim kategorisinde de güncel uygulamalar ve web sitelerden kullandıklarımdan edinmiş olduğum tecrübeleri paylaşmak istiyorum.

Sadece bir konuyla ilgili yazan bloglar daha başarılı olur denilir ama başarılı olmak gibi bir kaygım yok. Bu konuda kendimi sınırlamak istemiyorum. Sevgiler…